W naszym życiu były różne psy. Miałam owczarka niemieckiego Leo i psy z Alteri. Mój mąż - dobermana, bernardyna i american staffordshire terriera, ale od lat marzył o staffiku. Po śmierci Leo szukaliśmy psa i po namyśle doszliśmy do wniosku, że staffordshire bull terrier to naprawdę pies dla nas. W końcu to wielki pies w niewielkim ciałku.

Zaczęliśmy szukać hodowców, a naszym celem było znalezienie psa zdrowego, temperamentnego, odważnego i ładnego. W ten sposób trafiła do nas nasza pierwsza i ukochana Human Dogs LINDA EVANGELISTA. Chyba zdaliśmy egzamin na opiekunów małego staffika i rok później trafia do nas Human Dogs SHAQUILLE O'NEIL. Ogromnie dziękujemy Mirkowi Janaszowi oraz Laurze za zaufanie, którym nas obdarzyli oraz to, iż zawsze możemy liczyć na ich pomoc i doświadczenie.

Linda okazała się cudowna przedstawicielką swojej rasy. Uznaliśmy, że z równie doskonałym reproduktorem może dać wspaniałe potomstwo - maluchy, które będą miały szansę na ringu wystawowym, ale będą jednocześnie odważnymi, ciekawymi świata staffikami, cieszącymi oko zarówno właścicieli jak i przechodniów. I tak na świecie pojawił się pierwszy miot, z którego pierworodny, o cudownym, słodkim charakterze, Alfa Tauri TRAVIS PASTRANA, został z nami.

Staffik opisany we wzorcu spełnia nasze wszystkie oczekiwania, a my dodatkowo mieliśmy to szczęście, ze znaleźliśmy hodowle, dla której charakter, zdrowie i eksterier idą w parze i mamy psy dla nas idealne - o wspaniałych charakterach, kochające ludzi i niestwarzające problemów w kontaktach z innymi zwierzętami. Psy z temperamentem i niesamowitym węchem, zawsze wesołe i skore do zabawy, inteligentne, i przede wszystkim zdrowe. Bardzo lubimy wystawy, ale staram się, aby nasza aktywność nie ograniczała się tylko do ringu. Dlatego też uczymy się różnych sztuczek, ćwiczymy elementy obedience, podczas półrocznego pobytu w Hiszpanii zaczęliśmy agility oraz raczkujemy w tropieniu użytkowym. Nasze psy to przede wszystkim domownicy, z którymi spędzamy dość dużo czasu, dlatego podejmując decyzję o założeniu hodowli jesteśmy świadomi, że nasze działania muszą dążyć do rozwoju i doskonalenia rasy w Polsce.

Jeżeli mają Państwo ochotę zadać pytania dotyczące naszych psów, planów lub po prostu porozmawiać  - zapraszamy do kontaktu.

ZA TĘCZOWYM MOSTEM

Top lista - zagłosuj na nasza stronę Zostaw ślad - wpisz się do Księgi Gości
Top Lista Staffordshire Bull Terrier Info ! ALFA TAURI Guestbook

 


HOME    PSY     SUKI     SZCZENIĘTA     O RASIE     GALERIA     LINKI     KONTAKT    

copyright AlfaTauri
Webdesign M.Michalska
© 2008
Kopiowanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody autora zdjęć jest zabronione. USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jednolity tekst: Dz.U. 2003 nr 166 poz. 1610